אדריכלית לילך ספרן גורפונג סיימה את לימודיה בהצטיינות יתרה (1999) בחוג לארכיטקטורה של אוניברסיטת (Pratt institute New York) שם למדה במסגרת שתי מלגות הצטיינות את כל לימודיה (Merit Scholarship, Talent Search Scholarship).

מיד לאחר סיום לימודיה החלה את התמחותה במשרד האדריכלים של Peter Eiseman Architects ועם חזרתה לארץ פתחה משרד אדריכלים עצמאי צעיר ודינאמי.

לילך מגיעה מרקע באומנות – דרכה האקדמאית החלה בבית הספר לאומנויות Coventry University England במסלול לאומנות ועיצוב גרפי.

כיום, בעלת המשרד "לילך ספרן גורפונג – אדריכלים" ואורחת קבועה בתוכנית "בוקר בריא" של פאולה וליאון בערוץ 2, מגישה פינה בנושאי אדריכלות ותכנון מגורים.

"יישום הארכיטקטורה מבחינתי לעולם ינוע על התפר שבין האמנותי לפונקציונאלי, דמיון ומציאות, אורבאני ופרטי, חוץ ופנים, אתה ואני, עד לכדי יצירת חלל אישי ומפתיע בעל איכויות שאין הזמן מחסיר בהם".

אני שואבת השראה מחוויות, אומנות, חומרים, חיים ואנשים. כל פרויקט הוא מסע חדש חוויתי ומרגש לחיפוש אחר "תפירת החליפה המושלמת" תכנון מוקפד לקונטקסט של האדם, מקום משפחה, צורך וזמן. נרטיב איתן וזיקוק הקונספט שומרים על פרויקט ייחודי ומקורי בכל פעם מחדש.

אני מאמינה בחיפוש מתמיד ללא פשרות אחר "הפשטות המורכבת", היופי והמושלמות שבפשטות. יש בי רצון עז ונכונות לחדש ולבחון, שוב ושוב, את מה שאנחנו מגדירים כ"חווית מגורים". אני מאמינה בכל ליבי שאוכל ליצר לך יצירה – בית שיגשים את כל חלומותיך ויותר מזה, שיהיה אישי ומותאם לך ולמשפחתך בתפיסה מודרנית שמטרתה לשרת אותך ולשקף את אישיותך.

המשרד הוקם בשנת 2002 ע”י האדריכלית לילך ספרן גורפונג. למשרד ניסיון רב במגזר הפרטי והציבורי. כל פרויקט חדש שנכנס למשרד הינו התחלה של מסע חדש, של  יצירת מערכת יחסים וקשרים בין ציבורי לפרטי, בין חוץ לפנים, בין אדם לאדם ובין האומנותי לפונקציונאלי. מערכות קשרים אלו נחקרות ונבדקות על ידי משרדנו, ואנו מיישמים אותם בכל פרויקט תוך הקפדה על רמת אסתטיקה ופרטים לא מתפשרת.

המשרד מתמחה במגורים יוקרתיים, יצירתיים ואיכותיים, עם דגש על תכנון ועיצוב טוטאלי ואמנותי תוך ירידה לפרטים וללא פשרות. במשרד עובד צוות של אדריכלים צעירים, דינאמיים, מסורים ויצירתיים. "לאחר שנים של מחקר פיתחנו שפה תכנונית מובהקת המתאפיינת בקו מינימליסטי ונקי, חף מקישוטים והסחות דעת, המייצר ללקוחותינו מסה ומרחב המאפשרים להם לבטא בהם את טעמם האישי ויכולים להכיל את הסיטואציות האנושיות בזרימה מוחלטת לאורך עשרות שנים".

המשרד ממקום בחצר ביתה של האדריכלית לילך ספרן גורפונג. מיקומו של המשרד בסמוך לבית מקבל משמעות כאשר לקוחות מגיעים "הסמיכות הזו מאפשרת חשיפה לעולם הפרטי שלי, וע”י כך מחסומים נפתחים ומתקיים דו שיח כנה והדדי ביני לבין הלקוח. כתוצאה מכך מתפתחת מערכת יחסים המובילה למסע משותף לתכנון אישי  אשר בכל פעם יתאים עצמו מחדש לאנשים למקום לצרכים ולפנטזיות".